Firma

FIRMA SKRAW-MET POWSTAŁA W 1969 ROKU

Na początku działalności firma przez blisko 20 lat wykonywała usługi kooperacyjne dla Fabryki Maszyn Budowlanych BUMAR-HYDROMA S.A w Szczecinie. Zakres usług kooperacyjnych obejmował wykonawstwo części hydrauliki siłowej do cylindrów i pomp hydraulicznych. Produkowano takie wyroby jak: tłoki, dławnice, nakrętki, pierścienie w zakresie średnic 40÷160 mm między innymi do siłowników teleskopowych, oraz części do pomp hydraulicznych.
Doświadczenie nabyte przy profesjonalnej produkcji i regeneracji części hydrauliki siłowej, a także w zakresie świadczeniu usług w obróbki mechanicznej dało doskonałą podstawę do dalszego rozwoju firmy. Od 1997 roku firma SKRAW-MET kompleksowo zajmuje się produkcją i regeneracją siłowników hydraulicznych różnego typu, produkcją łożysk i sworzni, a od 2009 roku- kompleksową produkcją teleskopów hydraulicznych.

KADRA i POTENCJAŁ PRODUKCYJNY

Firma posiada bardzo dobrze przygotowaną, profesjonalną kadrę techniczną oraz doświadczoną kadrę managerską.
Dysponujemy także obszerną bazę produkcyjno- lokalową, składającą się z hal produkcyjnych, pomieszczeń socjalnych i biurowych oraz wysoko wyspecjalizowane maszyny i urządzenia do realizacji zadań produkcyjnych. Własne biuro konstrukcyjno-badawcze umożliwia wdrażanie prototypów siłowników i teleskopów hydraulicznych według indywidualnych wymagań Klienta, a nasza nowocześnie wyposażona izba pomiarowa pozwala dostarczyć Państwu produkt najwyższej jakości. Potencjał, który posiada firma, sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać każdemu, nawet najbardziej złożonemu wyzwaniu.
Posiadamy nowoczesny, stale rozwijany park maszynowy. Zakład pracuje na kilkudziesięciu maszynach CNC, ponadto na wyposażeniu firmy są: tokarki, frezarki, wiertarki, spawarki, roboty spawalnicze, piły automatyczne, prasy hydrauliczne. 15 linii montażowych, własna malarnia oraz własne laboratorium pomiarowe umożliwiają nam produkcję na najwyższym, światowym poziomie.

HALE I MAGAZYNY

11 000 m2

STRATEGIA

Podstawowym elementem strategii firmy SKRAW-MET jest takie spełnienie oczekiwań Odbiorcy, tak aby ocena wyrobów była wyższa od Jego oczekiwań. Realizacja powyższej strategii opiera się na wprowadzeniu i przestrzeganiu nałożonych reżimów jakościowych oraz dotrzymywaniu terminów dostaw, które są bardzo dobrze odbierane przez naszych Kontrahentów w kraju i zagranicą. Ciągłe doskonalenie procesów na wszystkich szczeblach organizacyjnych firmy pozwala nam na utrzymywaniu cen naszych wyrobów na niskim konkurencyjnym poziomie.

Obecnie firma jest postrzegana jako czołowy producent siłowników hydraulicznych mających zastosowanie w maszynach budowlanych, drogowych, leśnych, górnictwa , a także w całym asortymencie wszelkiego rodzaju podnośników, dźwigów, wózkach widłowych, maszynach komunalnych i rolniczych.

Firma posiada własne, budowane przez 50 lat KNOW-HOW. Wprowadzone przez nas rozwiązania w aspekcie ciągłego doskonalenia wyrobów sprawiają, że nasze produkty są niezawodne, nowoczesne i wykazują się maksymalną trwałością.